Wolna Strefa

Sierpień

Opublikowano: 09.08.2019

7 sierpnia w Klubie Wolna Strefa mieliśmy okazje gościć pielgrzymów z Ostrowca Świętokrzyskiego, Podczas spotkania, poczęstunku i odpoczynku nie obyło się bez serdecznych rozmów oraz meczu integracyjnego. Pielgrzymkę przywitał ks. proboszcz Marek Kwiecień .Poniżej fotorelacja.

 

9 sierpnia odwiedził nas p. Maciej Obara ( historyk, kierownik JNJ), który poprowadził warsztaty historyczne na temat działań partyzanckich na Kielecczyźnie podczas II Wojny Światowej. Poniżej fotorelacja:

 

Z kolei 20 sierpnia grupa dzieci z WS Kostomłoty wyjechała na 10- dniowy obóz do Łeby. Wszyscy wrócili opaleni, zadowoleni i szczęśliwi. Oto kilka zdjęć z pobytu nad morzem.

 

22 sierpnia wspólnie z wychowankami wybraliśmy się na seans filmowy  pt: "Toy Story 4" do kina Helios w Kielcach.

Z kolei 26 i 28 sierpnia wybraliśmy się z wychowankami nad zalew Umer. Pogoda nam dopisała, podczas pobytu roztrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku. Uciechom nie było końca. Poniżej fotorelacja.

31 sierpnia wzięliśmy udział w Biesiadzie sąsiedzkiej która organizowało Stowarzyszenie Plusik razem z Radną p. Anią Śledź- Zapałą. Impreza odbyła się na górze Janowej przy kapliczce Przemienienia Pańskiego. Wspólnie z dzieciakami przygotowaliśmy na tą okoliczność figurki gipsowe oraz piniatę.

Po atrakcjach przygotowanych przez WS Kostomłoty odbył się "Teatr Ognia" oraz Kino Letnie. Poniżej relacja z przygotowań oraz z przebiegu imprezy.

 

 

Teatr Ognia